MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Program wydarzeń

PROGRAM WYDARZEŃ*

*Wszystkie wystawy i pokazy (za wyjątkiem III Specjalistycznej Wystawy Buldogów Francuskich, która odbędzie się jedynie 26 lutego) trwają dwa dni: 25 lutego 2017 w godz. 10.00 - 18.00 i 26 lutego  2017 w godz. 10.00 - 17.00.

25-26 LUTEGO 2017

HALA C

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH - International British Shorthair Cat Club
  • 10.00 – Ocena kotów
  • 17.00 – Best in Show

ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE, TERRARYSTYKA 
  • Wielbłąd
  • Kangur, renifer, alpaki, wiewiórki, owce kameruńskie, koza angorska, ostronos – Animal Farm
  • Małpki sajmiri wiewiórcze, tamaryna białoczuba, łaskun chiński, pancernik, szop pracz, pyton królewski, agama brodata, żółw stepowy, żółwie żabuti, pająki ptaszniki - Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. 
  • Pokaz lotopałanek karłowatych – Renata Ciesielska Footshack.pl
  • Pokaz pigmejskich jeży afrykańskich - Hodowla JustJeż
  • Pokaz terrarystyczny - Małopolskie Stowarzyszenie Akwarystyczno-Terrarystyczne
  • Kumak dalekowschodni - Aquarius Maciej Kościuk
  • Pytony tygrysie i królewskie, boa dusiciel, węże zbożowe, lancetogłów mleczny i meksykański, różne gatunki gekonów i żółwi, pająki ptaszniki, żaba rogata i wiele innych - Stowarzyszenie Epicrates
  • Pokaz owadów egzotycznych – Ministerstwo Motyli

ZWIERZĘTA DOMOWE, GRYZONIE
  • Wystawa królików rasowych - Lubelski Związek Hodowców Królików
  • Pokaz edukacyjny o królikach – Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Pokaz fretek – Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek
  • Pokaz szczurów rodowodowych - Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce Shsrp
  • Pokaz gryzoni domowych: myszy, myszoskoczki, chomiki, szczury – Domy Tymczasowe Dla Myszoskoczków Chomików i Myszy, Szczurogród - Dom Tymczasowy w Lublinie, Rodhouse - Gryzoniowy Dom Tymczasowy. 
  • Pokaz edukacyjny o psach - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

POKAZ ZWIERZĄT GOSPODARSKICH
  • Pokaz kucy i koni - Lubelski Związek Hodowców Koni
  • Pokaz osiołków, kóz, owiec - Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz, 

STREFA AKWARYSTYKI
  • Pokaz dyskowców - Hodowla Dyskowców Superdiscus
  • Pokaz zbrojników - Gruba Ryba Sklep Zoologiczny
  • Ryby z Jeziora Tanganika - Stowarzyszenie Klub Miłośników Tanganiki
  • Pokaz wężogłowów - Forum Wężogłowy Channidae.Pl
  • Ryby z  Ameryki Południowej, ekspozycja Magazynu Tanganika - Tropheus Robert Mierzeński
  • Pokaz akwarystyczny zbiorników dekoracyjnych, wystawa fotograficzna poświęcona akwarystyce - Stowarzyszenie Polski Klub Miłośników Dyskowców
  • Pokaz gatunków: kumak dalekowschodni, rak Cherax Quardicarinatus, rak Cambarellus Patzcuarense, pielęgnica papuzia, nanochromis transvestitus, wielopłetwiec senegalski, motylowiec, Ameca Saplendens - Aquarius Maciej Kościuk
  • Pokaz akwarystyczny – Arctus Zoo



KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH - HALA A

 SOBOTA (25 lutego)
grupy II,V,VII
 NIEDZIELA (26 lutego)
grupy I, IV, VI, VIII, X
GRUPA II - Pinczery, sznaucery, molosy, psy górskie, szwajcarskie psy pasterskie

Appenzeller, Berneński pies pasterski, Bokser,
Buldog angielski, Bullmastiff Cane Corso Italiano,
Czarny terier, Doberman, Dog argentyński, Dog kanaryjski, Dog niemiecki, Dog z Majorki, Hovawart, Leonberger, Mastif angielski, Mastif neapolitański, Mastif tybetański, Nowofundland, Owczarek kaukaski, Owczarek środkowoazjatycki, Pinczer miniaturowy
Rottweiler, Sznaucer, Tosa
GRUPA I – Owczarki i inne psy pasterskie

Biały owczarek szwajcarski, Border Collie, Bouvier des Flandres, Ceskoslovensky Vlcak, Owczarek australijski (typ amerykański), Owczarek belgijski – Groenendael, Owczarek belgijski – Malinois, Owczarek francuski Briard, Owczarek niemiecki długowłosy, Owczarek niemiecki krótkowłosy, Owczarek podhalański, Owczarek południoworosyjski Jużak, Owczarek szetlandzki
Owczarek szkocki długowłosy, Polski owczarek nizinny, Puli
 GRUPA V – Szpice i psy pierwotne

Akita, Akita amerykańska, Alaskan Malamute, Basenji, Chow Chow Karelski pies na niedźwiedzie,
Nagi pies meksykański standard
Samoyed, Shiba, Siberian Husky, Szpic fiński,
Szpic miniaturowy, Szpic wilczy
GRUPA IV - Jamniki

Jamnik długowłosy króliczy, Jamnik długowłosy miniaturowy, Jamnik długowłosy standardowy, Jamnik krótkowłosy króliczy, Jamnik krótkowłosy miniaturowy, Jamnik krótkowłosy standardowy, Jamnik szorstkowłosy króliczy, Jamnik szorstkowłosy miniaturowy, 
Jamnik szorstkowłosy, standardowy
 GRUPA VII – Wyżły

Braque de l`Ariege, Seter irlandzki, Seter szkocki (Gordon), Wyżeł niemiecki krótkowłosy, Wyżeł niemiecki szorstkowłosy, Wyżeł weimarski krótkowłosy,
Wyżeł węgierski krótkowłosy
 GRUPA VI – Psy gończe

Beagle, Gończy polski, Gończy słowacki, 
Mały gończy gaskoński
Ogar polski, Petit Basset griffon vendeen, 
Posokowiec bawarski,  Rhodesian Ridgeback
 GRUPA VIII – Aportery, płochacze i psy dowodne

Cocker spaniel amerykański, Field Spaniel, 
Flat Coated Retriever
Flat Coated Retriever, Golden Retriever, 
Kooikerhondje, Labrador Retriever
Lagotto romagnolo, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Płochacz niemiecki, Portugalski pies dowodny,
Springer spaniel angielski  
   GRUPA X - Charty

Charcik włoski, Chart afgański, Chart polski, 
Whippet, Wilczarz irlandzki

KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH - ANTRESOLA HALI C

 SOBOTA (25 lutego)
NIEDZIELA (26 lutego) 
GRUPA IX – Psy ozdobne i do towarzystwa

Bichon frise, Boston Terrier, Buldog francuski,
Cavalier King Charles Spaniel
Chihuahua długowłosy, Chihuahua krótkowłosy,
Chin japoński, Chiński grzywacz, Gryfonik brukselski, Hawańczyk, Lhasa Apso, Maltańczyk, Mops, Pudel miniaturowy biały, brązowy i czarny, Rosyjski Toy Długowłosy, Shih Tzu, Spaniel kontynentalny miniaturowy – Papillon 
GRUPA III - Teriery

American Staffordshire Terrier, Bulterier, Bulterier miniaturowy, Dandie Dinmont Terrier, Foksterier szorstkowłosy, Jack Russell Terrier, Kerry Blue Terrier, Manchester Terrier, Niemiecki terier myśliwski, Staffordshire Bull Terrier, Terier szkocki, West Highland White Terrier, Yorkshire Terrier


 RASY nieznane przez FCI 
III SPECJALISTYCZNA WYSTAWA BULGODÓW FRANCUSKICH



25 lutego (SOBOTA) Prelekcje - sala konferencyjna na parterze

11.00 – 11.45 Rodowód - dlaczego ma znaczenie? - Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce
12.00 – 13.45 Profilaktyka weterynaryjna kotowatych w Polsce – ProjektPuma.pl Kamil Stanek
14.00 – 14.45 Z gupikiem przez świat- zalety hodowli ryb konkursowych - Jacek Ambrożkiewicz, Klub Poecilia Reticulata
15.00 – 15.45 Odmiany szczurów rodowodowych - Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce