MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

27.02.15

Forum Akwarystyczne


Wszystkich  miłośników akwarystyki zapraszamy do udziału w Forum Akwarystycznym, które odbędzie się I dnia (14 marca) Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK. Podczas wykładów słuchacze dowiedzą się m.in. jak hodować wężogłowy oraz ryby z rodziny Polypteridae czy w jaki sposób rośliny nadwodne wpływają na warunki akwarium. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Forum będą mieć możliwość udziału w specjalnym konkursie akwarystycznym. 


PROGRAM

10.00-11.00 "O biotopach słów kilka"  - Jacek Ambrożkiewicz KLUB POECILIA RETICULATA


11.05-12.05 "Ryby wód Doliny Narwi" - Adam Karwowski


12.10-12.50 "Duże pielegnice z Ameryki Południowej i Środkowej na przykładzie Parachromis dovii i Cichlasoma festae - Krzysztof Tomaszewski


13.00-14.00 "Rośliny nadwodne - hodowla i ich wpływ na warunki w akwarium - Błażej Berner


14.00-15.00 Przerwa obiadowa


15.10-16.10 "Ryby z rodziny Polypteridae - przegląd gatunków i warunki utrzymania" - Maciej Kościuk


16.15-17.15 "Wężogłowy w akwariach" - Krzysztof Raczkowski


17.15-18.00 Konkurs akwarystyczny
Kolejność wykładów może ulec zmianie.


Warunkiem udziału w konferencji jest opłata kawowa w wysokości 20 zł (opłata zawiera też wstęp na targi podczas konferencji).


Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową lub telefoniczną. 

Kontakt:

e-mail: maciej-kościuk@wp.pl 

tel. 733-032-448 


24.02.15

Zawody Agility


Podczas Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK na hali A odbędą się dwudniowe zmagania psów w ramach zawodów Agility. Organizatorem tego emocjonującego widowiska jest Związek Kynologiczny w Polsce oddział Lublin. 

Agility to sport polegający na sprawnościowej rywalizacji psów. Pupil, który jest prowadzony przez przewodnika ma za zadanie pokonać specjalny tor przeszkód, który składa się m.in. z takich elementów jak: stacjonata (hopka), skok w dal, opona, kładka, huśtawka, slalom oraz tunel. Ocenie poddawany jest czas oraz poprawność pokonywania poszczególnych etapów toru.

Związek Kynologiczny w Polsce oddział Lublin przygotował również dodatkowe atrakcje: pokazy psów rasowych, pasienie kaczek, parada championow, pokaz psów myśliwskich, pokaz obrony i posłuszeństwa oraz pokaz strzyżenia.

Serdecznie zapraszamy!16.02.15

Konkurs na najpiękniejszą świnkę morską


W imieniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Miłośników Świnek Morskich oraz Polskiego Klubu Rasowych Świnek Morskich zapraszamy wszystkie dzieci wraz ze swoimi pupilami do udziału w

Konkursie na Najpiękniejszą Świnkę Morską 

Konkurs odbędzie się drugiego dnia ZOOPARKU (15.03) na stoisku Międzynarodowej Wystawy Świnek Morskich. 

Zwierzaki można zgłaszać do godz. 12.00. Każda świnka biorąca udział w konkursie powinna posiadać weterynaryjne świadectwo zdrowia wystawione minimum 3 dni przed wystawą. 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

10.02.15

Strefa Akwarystyki i Terrarystyki


Do grona atrakcji ZOOPARKu 2015 dołącza Strefa Akwarystyki i Terrarystyki. Podczas dwudniowych pokazów zobaczyć będzie można m.in.: dyskowce, wężogłowy, ryby z grupy Wild Betta, Gupik Endlera, różne gatunki krewetek, raki, a także ptaszniki i inne nietuzinkowe zwierzęta.  Dodatkowo pierwszego dnia wystawy odbędzie Forum Akwarystyczne, o którym więcej informacji już wkrótce!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9